Воскресенье, 19.05.2024, 00:55
Приветствую Вас Гость

GEOWORLD

Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Поиск
Главная » Файлы » Статьи » Туризм

Формування групи, прокладання маршруту
07.03.2010, 14:38

Найчастіше підготовка до походу починається з комплектування групи. При цьому треба пам'ятати, що найменша група може складатися з чотирьох чоловік. Така кількість визначена не випадково: чи потрібно надати допомогу хворому товаришеві, подолати несподівано виниклу природну перешкоду або прокласти лижню по цілині - це легше зробити, якщо в групі не два або три людини, а саме чотири, краще п'ять, шість, але не більше 12-15.

Бажано, щоб в групі були люди що або близько знають один одного, або об'єднані загальною метою.

Цілі і завдання походу можуть бути різні: оздоровчі (прогулянки по лісу, річці, в горах), екскурсійні (відвідування музеїв, виставок або інших визначних пам'яток), військово-патріотичні (походи по місцях бойової і трудової слави), учбово-спортивні (навчання і вдосконалення прийомів по подоланню водних, гірських і інших перешкод, організація бівуака, надання долікарської допомоги), природоохоронні (установка годівниць для птахів і звірів, очищення від сміття берегів річок і інших місць масових відвідин). Багаторічна туристська практика виробила декілька нескладних правил:

перед походом повинна бути намічена мета, яку треба довести до зведення всіх його учасників;

якщо цілей декілька, серед них повинна бути визначена головна.

зазвичай мета походу для новачків полягає в успішному проходженні маршруту і оволодінні елементарними туристськими навиками.

Вивчення району подорожі включає: знайомство з літературою (у тому числі і художньою), картами, бесіди з людьми, що бували в місцях майбутньої подорожі. корисно також скористатися звітами туристів, зробити собі виписки про рельєф, гідрографію, клімат, рослинність, тваринний світ, історію, економіку і побут населення.

 Туристам - початківцям рекомендується за допомогою літератури і карт скласти докладний опис наміченого шляху з вказівкою відстаней між об'єктами, особливостей місцевості, характеристикою дорогий, описом орієнтирів, які будуть видні з різних точок. Це дасть можливість пересуватися, іноді звіряючись з картою, достатньо впевнено.

Вивчивши район подорожі, визначають час, який буде потрібно на проходження наміченого маршруту залежно від способу пересування: пішки або на лижах, на веслових човнах або байдарках, на велосипедах або мотоциклах. Сам спосіб пересування залежить від сезону і маршруту, по якому належить йти.

Побудова маршруту залежить від специфіки подорожі і конкретних умов місцевості. Маршрут може бути кільцем, коли його початок і кінець знаходяться в одній точці; лінійний, коли початок і кінець маршруту розташовані в різних точках. Радіальний маршрут передбачає повернення в початкову точку по тому ж шляху (і, природно, не дає стільки нових вражень, як перші два види маршрутів). Комбінованим маршрутом є поєднання перерахованих видів. Наприклад, лінійно-радіальний з дальніми екскурсіями або розвідувальними відходами убік від основного шляху.

 

При прокладці маршруту на карті або схемі слід прагнути, щоб його траса проходила по найбільш живописних місцях, стежках, долинах річок, через нескладні гірські перевали, обладнані переправи, цікаві для огляду населені пункти.

Рекомендується намітити пункти, куди заздалегідь можна доставити частину спорядження і продовольства або де є можливість поповнити його запаси.

Пам'ятайте: окрім основного маршруту, необхідно мати полегшений запасний варіант на випадок хвороби одного з учасників, негоди, розливу річок.

Якщо передбачається, що ви йдете з ночівлею, то при розробці маршруту намічаються місця ночівель. Вибирається місце, де обов'язково є вода, а час шляху розраховується так, щоб дістатися до наміченого пункту завидна.

Категория: Туризм | Добавил: wind
Просмотров: 1325 | Загрузок: 0 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 19
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0