Суббота, 18.05.2024, 22:53
Приветствую Вас Гость

GEOWORLD

Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Поиск
Главная » Файлы » Статьи » Туризм

Як виникає кулевидна блискавка
07.03.2010, 14:39

Терміном "кулевидна блискавка" визначається одиночна стабільна і порівняно невелика маса повітря, що світиться, спостережувана в атмосфері, пов'язана з грозовими явищами і природною блискавкою.

 

Одним з вражаючих чинників для кулевидної блискавки є аеротоксичний. Блискавка деколи виділяє такі токсичні речовини, що люди отруюються ними надзвичайно швидко. Люди не згорали  від електричного розряду, а були отруєні речовинами, що виділяються кулевидною блискавкою.

Одна з властивостей кулевидної блискавки - якраз її схильність реактивному ефекту. Коли в якій-небудь частині кулевидної блискавки енергія виділяється, то саме тут виділяється реактивний ефект. Треба відзначити, що коли блискавка спускалася до землі, то частина її енергії виділялася у вигляді вибуху, які і викликали появу вищеописаних ям.

Кулевидна блискавка має високу температуру в своїй внутрішній частині, але зовні її оболонка може бути досконало холодною. Зареєстровано багато випадків, коли блискавка була на якомусь предметі, проходила через щілини, але не залишила ніяких слідів, тоді як немало випадків, коли така ж блискавка розплавляла граніт, грунт, метали і ін.

Одним з пояснень виникнення кулевидної блискавки може бути плазмовий заряд при інтерференції електромагнітних хвиль що виникають при грозових розрядах. Експериментальну перевірку цього припущення провели фізики Токійського університету І. Оцуки і Х.Офуруто. П'ятикіловатний магнетрон генерував електромагнітне випромінювання на частоті 2,45 Ггц, яке прямувало на резонатор перерізом 161х370 мм. Була сформована стояча хвиля з шістьма вузлами. У цих вузлах - областях максимальної інтенсивності поля - виникали плазмові розряди різного вигляду, які деколи зберігалися 1-2 с після виключення генератора. Розряди були нерухомими або переміщалися, і своєю поведінкою дуже нагадували кулевидну блискавку. Так, плазмове утворення світилася поперемінно білим, синім, червоним, оранжевим кольором, мимоволі виходило за межі порожнини резонатора, по хвилеводу якого поступала енергія.

Ще більшу схожість з кулевидною блискавкою виявилося і тоді, коли на виході з резонатора була поміщена керамічна пластинка завтовшки 3 мм. Воно проникло за її межі, нітрохи її не пошкодивши. Саме так проникає кулевидна блискавка через різні діелектрики, наприклад, скло.

Коли в резонатор була поміщена мідний дротик, уздовж якої прямував потік повітря, то плазмові розряди переміщалися по ньому проти руху повітря.

Источник: www.activeclub.com.ua 

Категория: Туризм | Добавил: wind
Просмотров: 2698 | Загрузок: 0 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 19
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0