Суббота, 18.05.2024, 22:33
Приветствую Вас Гость

GEOWORLD

Меню сайта
Форма входа
Категории раздела
Поиск
Главная » Файлы » Статьи » Туризм

Особливості групового спорядження
07.03.2010, 14:35

Групове спорядження в нескладній подорожі зазвичай включає предмети, необхідні для приготування їжі (приладдя для вогнищ і кухонні), організації нічлігу і побуту туристської групи, а також для подолання природних перешкод при русі по маршруту.

Залежно від того, на чому передбачається готувати їжу, беруть з собою примус, газову плитку або, що буває найчастіше, обладнання для «організації» вогнищ, до яких відносяться, — тонкі троси для підвіски відер, доладні тагани, легкі триноги, розбірні вогнища з металевих штанг, кронштейни. Застосовують також гачки і ланцюжки для підвіски і регулювання висоти посуду над вогнем, вітрозахисні і жаровідбиваючі екрани для примусів і спиртних кухонь. Найбільш зручний для перенесення вид групового посуду - комплект з двох-трьох прибираних одне в інше «плоских» відер або чанів з овальним дном. Їх загальна ємкість повинна бути така, щоб на кожного туриста доводилося по 1-1,5 л. До відер, каструль або казанків бажано заздалегідь зробити  дротяні гачки для підвішування посуду над вогнем. Оцинковані або емальовані відра для приготування їжі на похідному вогнищі непридатні.

Вибір кожного предмету залежить від мети походу і характеру маршруту. обов'язково візьміть три-чотири коробки сірників і два-три ліхтарики з батарейками. Потрібно узяти з собою запасні лампочки і батареї.

У подорожі ніколи не перешкодить сухе розтоплення і аварійні сірники у вологонепроникній упаковці. такою упаковкою може служити закрита пробкою гільза з-під мисливського патрона, алюмінієвий патрон від фотоплівки або ліків, заклеєний пластиром, ізоляційною стрічкою, тонкою гумою. з сірників найбільш зручні ветростойкие, відомі у продажу як «мисливські». вони горять навіть в сильний вітер і дощ.

 

Сіль, цукор, крупи насипте в пластикові пляшки.

 

Простий ремонтний набір включає: голки, нитки, товсті капронові нитки, гудзики, шматки тканини і шкіри, тасьму, вірьовки, цвяхи для взуття, дріт (діаметром 1,5-2,0 мм) залізний або мідний, шило, напилок, брусок для точіння ножів і сокир, ізоляційну стрічку, наждачний папір, речовину (спирт, бензин), гумовий клей і латочки для ремонту.

До групового спорядження відносяться також: медична аптечка, фото- і кіноапаратура із запасом фото- і кіноплівок, радіоприймачі, м'ячі.

Перед початком походу все групове спорядження, а також продукти харчування слід розподілити між учасниками - хто і що понесе. Потрібно враховувати вік, рівень фізичної підготовленості і стан здоров'я туристів (хлопці несуть важчі рюкзаки, ніж дівчата).

Категория: Туризм | Добавил: wind
Просмотров: 1341 | Загрузок: 0 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 19
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0